NPB-120-24AD1
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
NPB-120-24AD1
Beschreibung:
BATT CHRGR DESKTOP 21V-30.4V 4A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Termination Style Anderson Connector
Charge Current - Max 4A
Number of Cells 1
Approval Agency CB, CE, cULus, DEKRA, EAC, PFC, UKCA
Battery Cell Size -
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Product Status Active
Weight -
Voltage - Nominal 21V ~ 30.4V
Battery Chemistry Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max 120W
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC