NPC-1210-100D-1-L
Amphenol NovaSensor
Produkt-Nr.:
NPC-1210-100D-1-L
Beschreibung:
SENSOR 100PSID 0.13" 0.1V
Benutzer handbuch
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Termination Style PC Pin
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 0.13" (3.23mm) Tube, Dual
Port Style Barbless
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Pressure Type Differential
Supplier Device Package -
Series NPC-1210
Accuracy ±0.1%
Package / Case 8-DIP Module
Voltage - Supply -
Output 0 mV ~ 100 mV