NPC-1220-050A-1-L
Amphenol NovaSensor
Produkt-Nr.:
NPC-1220-050A-1-L
Beschreibung:
SENSOR 50PSIA 0.12" .05V
Benutzer handbuch
Operating Pressure 50PSI (344.74kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Termination Style PC Pin
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 0.12" (3.04mm) Tube
Port Style Barbless
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series NPC-1220
Accuracy ±0.1%
Package / Case 8-DIP Module
Voltage - Supply -
Output 0 mV ~ 50 mV