NPF-200V-24
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
NPF-200V-24
Beschreibung:
200W CLASS II & IP67 POWER SUPPL
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC
Topology AC DC Converter
Size / Dimension 7.68" L x 2.68" W x 1.56" H (195.0mm x 68.0mm x 39.5mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 8.3A
Ratings IP67, NEMA 410
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series NPF-200 (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 93%
Voltage - Output 24V