NPI-15J-500SV
Amphenol NovaSensor
Produkt-Nr.:
NPI-15J-500SV
Beschreibung:
SENSOR 500PSIS 1/8"NPT 0.1V
Benutzer handbuch
Operating Pressure 500PSI (3447.38kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Termination Style Flex Cable
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 1/8" (3.18mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series NPI-15VC
Accuracy ±0.35%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 10V ~ 15V
Output 0 mV ~ 100 mV (10V)