NPI-19H-100GV
Amphenol NovaSensor
Produkt-Nr.:
NPI-19H-100GV
Beschreibung:
SENSOR 100PSIG 1/4"NPT 0.1V
Benutzer handbuch
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Termination Style Flex Cable
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series NPI-19
Accuracy ±0.25%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 10V
Output 0 mV ~ 100 mV