NR10050T100M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR10050T100M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 4.1A 32.5MOHM SMD
Auf Lager : 213819
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 4.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 32.5mOhm Max
Inductance 10 µH
Series NR
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz