NR10050T2R9N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR10050T2R9N
Beschreibung:
FIXED IND 2.9UH 7.3A 12.09 MOHM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 8.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 7.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12.09mOhm Max
Inductance 2.9 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 29MHz