NR10050T470M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR10050T470M
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 1.8A 119.6MOHM SM
Auf Lager : 70575
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 119.6mOhm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz