NR10050T6R5N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR10050T6R5N
Beschreibung:
FIXED IND 6.5UH 5.2A 23.4MOHM SM
Auf Lager : 153
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23.4mOhm Max
Inductance 6.5 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19MHz