NR4010T1R0N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR4010T1R0N
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 1.05A 120 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 116MHz