NR4010T4R7M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR4010T4R7M
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 750MA 252MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 252mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 47MHz