NR4012T4R7N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR4012T4R7N
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 960MA 168MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.05A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 960 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 168mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 45MHz