NR4018T6R8M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR4018T6R8M
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 1.06A 132MOHM SM
Auf Lager : 61384
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.45A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.06 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 132mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 29MHz