NR5040T1R5N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR5040T1R5N
Beschreibung:
FIXED IND 1.5UH 3.6A 26 MOHM SMD
Auf Lager : 27740
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 60MHz