NR5040T6R8M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR5040T6R8M
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 2.3A 63.7MOHM SM
Auf Lager : 54028
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 63.7mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 21MHz