NR6012T470ME
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR6012T470ME
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 460MA 1.26OHM SMD
Auf Lager : 1010
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 520mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.26Ohm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz