NR6020T3R3N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR6020T3R3N
Beschreibung:
FIXED IND 3.3UH 2.6A 48 MOHM SMD
Auf Lager : 71300
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 48mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 55MHz