NR6020T6R8N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR6020T6R8N
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 1.8A 102MOHM SMD
Auf Lager : 1151
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 102mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz