NR6028T6R0M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR6028T6R0M
Beschreibung:
FIXED IND 6UH 2.5A 52 MOHM SMD
Auf Lager : 24538
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Inductance 6 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz