NR6045T1R0N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR6045T1R0N
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 4.2A 18.2 MOHM SMD
Auf Lager : 14790
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 8.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18.2mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 110MHz