NR6045T1R8N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR6045T1R8N
Beschreibung:
FIXED IND 1.8UH 3.7A 23.4MOHM SM
Auf Lager : 1494
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23.4mOhm Max
Inductance 1.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 80MHz