NR6045T2R3N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR6045T2R3N
Beschreibung:
FIXED IND 2.3UH 3.5A 27.3MOHM SM
Auf Lager : 1534
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27.3mOhm Max
Inductance 2.3 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 60MHz