NR6045T4R5M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR6045T4R5M
Beschreibung:
FIXED IND 4.5UH 3A 40.3 MOHM SMD
Auf Lager : 4982
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40.3mOhm Max
Inductance 4.5 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 25MHz