NR8040T100M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR8040T100M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 3.1A 44.2MOHM SMD
Auf Lager : 187628
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 3.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 44.2mOhm Max
Inductance 10 µH
Series NR
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz