NR8040T101M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR8040T101M
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 1A 377 MOHM SMD
Auf Lager : 231582
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 377mOhm Max
Inductance 100 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz