NR8040T2R0N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR8040T2R0N
Beschreibung:
FIXED IND 2UH 6.3A 11.7 MOHM SMD
Auf Lager : 26367
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 7.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.7mOhm Max
Inductance 2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 50MHz