NR8040T3R6N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR8040T3R6N
Beschreibung:
FIXED IND 3.6UH 4.9A 19.5MOHM SM
Auf Lager : 26844
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 5.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19.5mOhm Max
Inductance 3.6 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 34MHz