NR8040T680M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NR8040T680M
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 1.1A 299 MOHM SMD
Auf Lager : 4043
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 299mOhm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz