NRG4026T100M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRG4026T100M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 1.3A 85 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85mOhm
Inductance 10 µH
Series NR, G Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 26MHz