NRG4026T150M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRG4026T150M
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 1.1A 110 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19MHz