NRG4026T2R3N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRG4026T2R3N
Beschreibung:
FIXED IND 2.3UH 1.97A 40MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.97 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm
Inductance 2.3 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 96MHz