NRG4026T3R5M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRG4026T3R5M
Beschreibung:
FIXED IND 3.5UH 1.7A 50 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm
Inductance 3.5 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 58MHz