NRH2410T100MN
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRH2410T100MN
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 450MA 828MOHM SMD
Auf Lager : 11081
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 828mOhm Max
Inductance 10 µH
Series NR, H Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 32MHz