NRH2412TR47NNGJV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRH2412TR47NNGJV
Beschreibung:
FIXED IND 470NH 2.1A 60 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 470 nH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 180MHz