NRH3010T1R2NN
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRH3010T1R2NN
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 1.48A 78MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.48 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 120MHz