NRH3012T4R7MNV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRH3012T4R7MNV
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 1.06A 156MOHM SM
Auf Lager : 15207
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.06 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 50MHz