NRM6045T100MMRSV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRM6045T100MMRSV
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 1.8A 60 MOHM SMD
Auf Lager : 141
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 10 µH
Series NR, T Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16MHz