NRM6045T2R2NMRRV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRM6045T2R2NMRRV
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 3A 23 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 8.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series NR, T Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 36MHz