NRM6045T4R7MMRRV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRM6045T4R7MMRRV
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 2.2A 36MOHM SMD
Auf Lager : 835
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series NR, T Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz