NRN0.75BK250
Techflex
Produkt-Nr.:
NRN0.75BK250
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
EXPAND SLEEVING 3/4" X 250' BLK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Color Black
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® Noise Reduction
Type Sleeve
Length 250' (76.20m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.750" (19.05mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded 1.250" (31.75mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)