NRN0.75BK75
Techflex
Produkt-Nr.:
NRN0.75BK75
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
EXPAND SLEEVE 3/4" X 75' BLACK
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Color Black
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® Noise Reduction
Type Sleeve
Length 75.00' (22.86m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.750" (19.05mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded 1.250" (31.75mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)