NRS2012T1R0NGJV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS2012T1R0NGJV
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 1.7A 70 MOHM SMD
Auf Lager : 6245
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 70mOhm
Inductance 1 µH