NRS2012T2R2MGJ
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS2012T2R2MGJ
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 1.37A 107MOHM SM
Auf Lager : 6216
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.37 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 107mOhm
Inductance 2.2 µH