NRS4010T150MDGGV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS4010T150MDGGV
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 600MA 516MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 540mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 516mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 24MHz