NRS4010T2R2MDGGV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS4010T2R2MDGGV
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 1.5A 102MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 102mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 73MHz