NRS4010T470MDGG
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS4010T470MDGG
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 300MA 1.5 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13MHz