NRS4012T4R7MDGJ
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS4012T4R7MDGJ
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 1.5A 114MOHM SMD
Auf Lager : 51288
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 114mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 45MHz