NRS4018T101MDGJ
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS4018T101MDGJ
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 280MA 1.74OHM SM
Auf Lager : 3495
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.74Ohm Max
Inductance 100 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.5MHz