NRS4018T151MDGJV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NRS4018T151MDGJV
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 220MA 2.76OHM SM
Auf Lager : 4334
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 340mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.76Ohm Max
Inductance 150 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5.5MHz